STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
nagroda dla mazdy
Napisany przez, Maciej Bołtowicz, 2014-05-10

Prestiżowa nagroda dla Mazdy


Hatchback Mazdy zdobył tegoroczną nagrodę „Red Dot”! Ten odpowiednik Oscara w dziedzinie wzornictwa jest jednym z najbardziej poszukiwanych znaków jakości i perfekcyjnej konstrukcji na świecie.

Kolejny konkurs i kolejna prestiżowa nagroda dla Mazdy 3. Nowa „trójka” zdobyła tegoroczną nagrodę „Red Dot” za wzornictwo. Znalazła się także w czołowej trójce finalistów konkursu o tytuł  World Car of the Year oraz o tytuł World Car Design of the Year. Warto podkreślić, że była w nim jedynym modelem nie reprezentującym producentów niemieckich w obu grupach finalistów.

KODO: siła ekspresji

Wyróżnienie stylizacji Mazdy3 jest kolejnym dowodem atrakcyjności wielokrotnie nagradzanego motywu KODO: Dusza Ruchu. Czynniki, które zaważyły na decyzji jury konkursu „Red Dot”, złożonego z czterdziestu niezależnych znawców wzornictwa, to zachwycająca stylizacja, wyjątkowa funkcjonalność i ergonomia auta. Nowy kompakt poszedł w ślady Mazdy6, innego modelu KODO, który zdobył tę nagrodę w zeszłym roku. Motyw KODO wyraża ekspresję marki i jest doskonałym uzupełnieniem łamiących wszelkie konwencje technologii SKYACTIV, stanowiących podstawę wyjątkowo wydajnych, a zarazem przyjaznych użytkownikom samochodów. Co ciekawe wyróżnienia za styl w kilku różnych konkursach otrzymały wszystkie trzy modele produkcyjne KODO włączając w to Mazdę CX-5.  

„Trójka” zgarnęła już 150 nagród 

Mazda3 która w styczniu osiągnęła łączną wielkość produkcji wynoszącą ponad cztery miliony egzemplarzy od swojego debiutu w 2003 r., zdobyła już ponad 150 różnych nagród. To zdaje się potwierdzać słuszność wyboru niekonwencjonalnego kierunku, w którym podążają modele nowej generacji marki. Ponieważ segment C stanowi jedną czwartą europejskiego rynku samochodów osobowych szefom Mazdy zależało, żeby nowa „trójka” była modelem wyjątkowym i wzbudzającym zachwyt od pierwszego wejrzenia. „Otrzymywane nagrody świadczą nie tylko o atrakcyjności Mazdy3, ale też o tym, że jest ona w stanie sprostać stawianym jej wymaganiom”, napisał w reakcji na przyznanie „Red Dot Award” Peter Birtwhistle, główny projektant w Europejskim Centrum Badawczo-rozwojowym Mazdy. Uroczystość wręczenia nagrody „Red Dot” odbędzie się 7 lipca w teatrze Aalto w Essen, w Niemczech.

Od designu do sukcesu komercyjnego

Nagroda „Red Dot” jest od lat jednym z najbardziej poszukiwanych znaków jakości i doskonałej konstrukcji na świecie. Jej pomysłodawcą a zarazem organizatorem konkursu jest Centrum Projektów - Design Zentrum Nordrhein Westfalen. W celu oceny różnorodności w dziedzinie profesjonalnego projektowania „Red Dot Design Award” dzieli się na trzy dyscypliny: projektowanie produktowe, projektowanie komunikacyjne i projektowanie koncepcyjne. Kryteriami oceny są takie cechy jak innowacyjność, funkcjonalność, jakość, trwałość, ergonomia, a także zgodność współistnienia ze środowiskiem danego projektu bądź produktu, co uświadamia, że design znaczy dziś więcej niż tylko estetyka. Cechy te są także wyznacznikiem sukcesu komercyjnego projektów i produktów. Centrum Projektów Design Zentrum Nordrhein Westfalen od niedawna nagrodzone produkty prezentuje w Red Dot Design Museum Essen. W tym roku będzie można tam znaleźć również Mazdę3.  Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i dodaj komentarz

ZOBACZ TAKŻE

KATEGORIA: Mazda