STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
ekologiczne rozwiązania
Napisany przez, Maciej Bołtowicz, 2014-07-25

Eco-jazda - ekologiczne rozwiązania Mazdy


Rewolucyjna technologia SKYACTIV Mazdy jest dziś najpopularniejszym spośród ekologicznych rozwiązań dla samochodów. Mimo, że konkurowała z tak popularnymi rozwiązaniami jak technologia Efficient Dynamics BMW i BlueMotion Volkswagena.

Oszczędne silniki dają przyjemność z jazdy
SKYACTIV to nowatorska filozofia konstruowania silników samochodowych, nowa generacja skrzyń biegów, zawieszenia i budowy nadwozia. Technologia stworzona, by zmniejszyć zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla w Mazdach. A to wszystko bez straty dla komfortu jazdy i osiągów auta.  Jak się udało? – Każdy element wykonany w technologii Skyactiv jest lżejszy i wykazuje mniejsze tarcie wewnętrzne od stosowanych obecnie. Silniki są przy tym bardziej oszczędne i dynamiczne, skrzynie biegów dają przyjemność z jazdy – pisał Michał Szymaczek dla serwisu OnetMoto po jazdach testowych trzy lata temu (jeszcze przed premierą modeli z nową technologią).
SKYACTIV zadebiutowała wraz z Mazdą CX-5 w listopadzie 2011 roku. Na koniec marca tego roku globalna produkcja modeli (także: Mazda6 i Mazda3) zawierających w całości te ekologiczne rozwiązania przekroczyła pierwszy milion.


Czy klient wie, że SKYACTIV jest eco?
Mazda CX-5 z emisją dwutlenku węgla na poziomie zaledwie 119g/km szybko zaczęła być kojarzona z nowatorskimi rozwiązaniami, które przyniosła technologia SKYACTIV. Ten model zgarnął całą kolekcję prestiżowych nagród (np. Samochód Roku w Japonii w 2012, Samochód Roku 2013 według magazynu „What Car?”, w Polsce zwyciężył m.in. w plebiscycie Auto Lider 2012).
Kiedy startowała sprzedaż nowej Mazdy6 – kolejnego w pełni ekologicznego samochodu Mazdy, z emisją dwutlenku węgla na poziomie 108 g/km –  dealerzy stanęli przed nowym wyzwaniem. Musieli upewnić się, czy klienci wiedzą, jaka filozofia stoi za technologią SKYACTIV. Wyzwaniem było objaśnienie nowatorskich rozwiązań. 

Aplikacja objaśnia ekologiczne rozwiązania w Mazdach
Jak przełożyć skomplikowane rozwiązania technologiczne na codzienny język? Na kilka sposobów. Przede wszystkim Mazda przygotowała specjalną aplikację na smartfony prezentującą najnowszą Mazdę6. Pozwala ona obejrzeć auto w widoku 360 stopni – na zewnątrz i w środku. W sekcji informacyjnej zawarto dokładny opis najważniejszych cech samochodu. Na stronach Mazdy zaś można obejrzeć video, wyjaśniające, na czym polega przełomowa technologia SKYACTIV.
Informacje pojawiły się też w autoryzowanych salonach dealerskich Mazdy. Sprzedawcy przybliżali tajniki SKYACTIV i systemu i-ELOOP (który zasila układy elektryczne, wykorzystując energię wygenerowaną podczas hamowania).  – Mierzymy się z mocnymi graczami jak BMW 3 i Audi A4. Jednocześnie musimy wyróżnić się na tle takich aut jak Hyundai i40, Ford Mondeo i Volkswagen Insignia. Przyciągamy tych, którzy myślą niezależnie. Ludzi, którzy nie szukają biznesowego stroju na kółkach. Nowa Mazda6 swoją innością podbija ich wyobraźnię – uważa Claire Andrews, dyrektor marketingu Mazdy w Wielkiej Brytanii.Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i dodaj komentarz

ZOBACZ TAKŻE

KATEGORIA: Mazda